NAVIGACE
Možnosti levné výstavby domu Stavba domu Začínáme stavět 

Možnosti levné výstavby domu

Rodinný dům můžete mít i s omezenějšími prostředky. Pokud již máte pozemek, na kterém chcete stavět, stačí se řídit několika dobrými radami. Ty vám dopomohou k tomu, abyste dům postavili za co nejnižší náklady.

Nákup vlastního materiálu

Vlastní materiál si většinou nakoupí ti, kteří se chystají postavit si dům vlastníma rukama.  Pokud jste si najali stavební firmu, tuto možnost máte také. Je doporučována, protože tak se mnohem více sníží náklady. Můžete si tedy vybrat levný, ale stejně kvalitní materiál, jaký by byl použit dotyčnou stavební firmou. Ty většinou mají od výrobců provize, které se promítají do vašich nákladů. Některé firmy se však dělí o své výhody se svými klienty. A nemusí se jednat jen o stavební materiál.

Stavba svépomocí

U stavby domu svépomocí, je samostatný nákup materiálu samozřejmostí. U čeho byste však neměli šetřit je stavební dozor. Potvrzení o stavebním dozoru navíc musíte dodat i stavebnímu úřadu, kde vyřizujete stavební povolení nebo stavbu jen ohlašujete. Stavební dozor musí provádět kvalifikovaná osoba praktickými zkušenostmi.  Má dohlížet na to, aby stavba byla provedena přesně podle projektové dokumentace, předpisů a norem.  Bez toho může být práce odvedena nekvalitně a následky mohou být velmi nepříjemné.  Vyvarujete se tak zbytečných chyb a dostanete rady o člověka, který má se stavbou již nějaké zkušenosti.  Napravování nedostatků se může navíc prodražit

moznosti-levne-vystavby-domu-I

Zdroj: www.stavba-domu.cz | Stavba domu na klíč

Stavba domu na klíč

Levnou variantou jsou takzvané „domy na klíč“. Na pozemek vám budou dovezeny a následně smontovány prefabrikované díly. Mohou to být jak zděné tak i dřevěné. Kromě výhodné ceny je plusem i rychlost výstavby. Dům na klíč máte hotový již za několik málo měsíců. Záleží na velikosti domu. V poslední době se v nabídce objevily i úsporné domy na klíč. A jak stoupá oblíbenost těchto domů, roste i nabídka a rozšiřují se možnosti výběru. Firmy si chtějí konkurovat, snaží se tedy potencionálním zákazníkům nabídnout co nejvýhodnější cenu. Mít tedy za pár měsíců levně postavený dům, který vám bude šetřit peníze i při provozu, není již problém.
Budete-li se řídit správnými radami, je již v podstatě jedno, zda se rozhodnete pro služby některé ze stavebních firem nebo pro stavbu svépomocí.  První možnost vám ušetří spoustu času, vy nemusíte v podstatě nic dělat, jen se nastěhujete do hotového domu.  Některé firmy vám pomohou vyřídit i důležité dokumenty. Při té druhé možnosti však musíte obětovat nějaký čas. Nakonec však budete mít radost z toho, že jste si svůj rodinný dům postavili vlastními silami.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE