NAVIGACE
Jarní úklid? Žádný problém! Stavba domu Údržba domu 

Jarní úklid? Žádný problém!

V případě, že chcete své domovy zbavit prachu, špíny a nečistot, máte na výběr dvě možnosti. Můžete použít klasická chemická čistidla, která zakoupíte běžně v drogerii nebo supermarketech nebo jít letos na úklid trochu jinak a použít na čištění vaší domácnosti léty prověřená, levná, přírodní čistidla, jako jsou citronová šťáva, ocet, sůl nebo jedlá soda. Zkuste vyčistit zašlé spáry na podlaze, v koupelně nebo na WC za pár korun.

Ocet, citron, jedlá soda

Ideálním pomocníkem pro tyto účely může být například pasta z jedlé sody. Tu vyrobíte smícháním stejného poměru vody a sody.  Takovéhoto pomocníka můžete použít třeba na čištění lednice nebo odpadkového koše. Hodí se i na sklokeramické desky a sporáky, jelikož díky své konzistenci nepodře hladké a lesklé povrchy. Na okna nemusíte kupovat drahé mycí a lešticí přípravky, stačí je umýt obyčejnou octovou vodou a pořádně měkkým hadříkem vyleštit. Octovou směs v poměru dva díly octa a jeden díl vody lze použít i na špínu a mastnotu v okolí trouby, na kuchyňské desce, na čištění varné konvice, výlevek nebo odkapávačů. Octová voda si velmi dobře poradí nejen s mastnotou, ale i vodním kamenem.

Robotické vysavače, vytírače, parní čističe oken

Pokud jste spíše příznivcem moderní technicky než přírodních čistících metod, zajisté se vám budou hodit na jarní úklid přístroje typu – parní čističe oken, vytírací mopy s teleskopickou násadou, pro fajnšmekry pak robotické vysavače nebo robotické vytírače, čističe žaluzií, čističe radiátorů, atd.

jarni-uklid-zadny-problem-I

Zdroj: www.techdigest.tv | Robotický vysavač

Netrapte se s jarním úklidem příliš dlouho, zapojte do něj celou rodinu. Za odměnu si pak všichni vyrazte na nějaký pěkný výlet. Uvidíte, jak se vám bude chtít vracet do krásné čistého a voňavého domova.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE