NAVIGACE
Jaké zvolit stavebniny a nářadí pro perfektní výsledky? Stavba domu Začínáme stavět 

Jaké zvolit stavebniny a nářadí pro perfektní výsledky?

Kvalitní stavební materiály jsou základem každé stavby, o tom se snad netřeba přít. Ať už se tedy chystáte na jakoukoliv činnost v této oblasti, pamatujte, že nejlevnější výrobky se mnohdy nevyplatí, neboť následné komplikace způsobené nekvalitními stavebninami Vás budou stát mnohem více peněz. Šetřit se zkrátka z dlouhodobého hlediska vyplatí jen někdy. To pochopitelně platí i pro nářadí.

V interiéru máte celou řadu možností

V interiéru se kupříkladu osvědčí OSB desky, které lze použít do podlah, na obklad stěn, ale také k podbití střechy a šikmin. Pro montáž příček se zase velmi hodí sádrokartonové desky, nicméně i pro ně jistě naleznete širší uplatnění.

V současné době jsou velice populární také stavební výplně. Pokud totiž přemýšlíte o tom, jak doma získat místo navíc, jedná se o výtečné řešení. Stavební pouzdra, která si lze pořídit do zděné příčky či do sádrokartonu, Vám např. umožní zasouvat dveře do stěny (více zde). Využít však můžete i půdní schody, jež můžete kdykoli zatáhnout.

Exteriér – nová střecha, zateplení či zahradní konstrukce

Co se týče exteriéru, v prvé řadě je důležité vyzrát na nepříznivé počasí. K tomu např. slouží kvalitní střešní krytina. V této oblasti se určitě osvědčí plechová krytina, jež je vysoce odolná proti různým povětrnostním vlivům. Současně je důležité i zateplení fasád, což Vám umožňuje třeba fasádní polystyren.

Jestliže plánujete stavbu jakékoli zahradní konstrukce, např. pergoly či altánu, nabízí se Vám použít KVH hranoly z kvalitního dřeva. Chcete-li dosáhnout perfektního výsledku, kombinace KVH hranolů a již zmíněných OSB desek je garancí pevné a stabilní konstrukce.

Už jste pracovali s vibrační bruskou?

Stavební materiály bez špičkového nářadí použít nelze. Aktuálně jsou kupříkladu velice populární vibrační brusky. Ty nejenže padnou přesně do ruky, ale jsou také garancí vysoké produktivity broušení, přičemž jejich pohodové užívání umožňuje rovněž vynikající odvod prachu.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE