NAVIGACE
Foukaná izolace – možnost zateplení i v průběhu zimy Stavba domu Vnitřní zateplení 

Foukaná izolace – možnost zateplení i v průběhu zimy

Zateplování foukanou izolací je díky své cenové dostupnosti a jen několikahodinové práci, dost oblíbené. Většinou se aplikuje do půdních prostor, ale je možné ji využít na nejnutnější utěsnění míst, kudy uniká hodně tepla. Nejproblematičtějším místem je jistě střecha. Proto se vždy začíná od ní.

Kdy použít foukanou izolaci

Pokud jste nestihli nebo nechtěli zateplovat před začátkem topné sezóny a teď byste rádi všechno napravili. Foukaná izolace vám pomůže vyplnit dutiny, kterými uniká nejvíce tepla. Vždy se začíná od shora, takže první na programu je střecha a půda. Kromě horních částí domu utíká teplo nejvíce špatně utěsněnými okny a dveřmi. Na výměnu však není vhodná doba. Nejlepším řešením je utěsnit je zevnitř dekou či speciálním podlouhlým „polštářem“, který je určen právě na parapet, aby zabránil úniku tepla. Ten se dá sehnat prakticky v každém obchodě s doplňky do domácnosti.

Použitý materiál

Jako materiál pro foukanou izolaci se používá minerální vata. Ta se vyrábí s křemene. Díky tomu dosahuje vysoké životnosti na rozdíl od jiných druhů izolačních vat. Jejími výhodami jsou především nízká hmotnost, nehořlavost a její naprostá zdravotní nezávadnost. Také pak relativně nízká cena za skvělou službu, kterou je schopna poskytnout.

Výhody foukané izolace

Výhodami jsou především nízká cena a rychlost, s jakou se dá zateplení s její pomocí provést. Při této práci navíc nevzniká žádný odpad. Další výhodou je jistě možnost její aplikace prakticky ve kterémkoli měsíci v roce. Foukaná izolace dokáže splnit naprosto stejnou funkci jako klasická. Neslouží jen jako zábrana úniku tepla, ale i jako zábrana zvukotěsná. Je také dobrým odražečem vlhkosti, takže vám díky ní v domě nevznikne plíseň a společně s ní nevzhledné skvrny. Materiál izolace poskytuje maximální krytí, je nehořlavý a drží stálý tvar.

Proč zateplovat

Díky tepelné izolaci se zlepší celkový teplotní komfort ve vašem domě. Nejen v zimě, ale i v létě budete mít všude optimální teplotu. Speciálně v podkrovních místnostech se stává, že je v nich teplota v létě nesnesitelná. Proto začněte již od střechy. Jelikož teplo stoupá nahoru, neizolovanou střechou vám všechno unikne. Máte tak zbytečně vysoké náklady. Investice do kvalitního zateplení se vám budou brzy vracet. Proto nemusíte přemýšlet o tom, zda by to nebyly zbytečně vyhozené peníze. Izolace pomůže a navíc se vyplatí.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE