NAVIGACE
Prosvětlete váš dům luxferami Inspirace Inspirace bydlení 

Prosvětlete váš dům luxferami

Co vlastně luxfery jsou

Jedná se o skleněné tvárnice, které jsou složeny ze dvou částí. Tyto dvě části jsou pomocí vysoké spojeny k sobě. Jejich vznik se datuje na počátek dvacátého století. Zasloužil se o něj britský vynálezce James Pennycuick. Český název „luxfera“ je odvozenéno od severočeského výrobce Luxfer. V osmdesátých letech minulého století byly hojně využívány ve velkých budovách, kde bylo nepříjemné šero. V průběhu mnoha let dostaly luxfery spousty nových tvarů, rozměrů a barev a jsou stále oblíbené nejen díky svému vzhledu, ale i díky užitečným vlastnostem.

Vlastnosti:

Propustnost světla

Jedním z důležitých prvků je propustnost světla. Sice jsou všechny tyto tvárnice ze stejného materiálu, ale přesto se každá liší. V případě čirých luxfer je propustnost světla 77%. Zmatněná tvárnice he prakticky nepropustná. Kromě tohoto aspektu záleží také na barvě a její sytosti. Propustnost barevných tvárnic se pohybuje od 50 a 70%. Výhodou tvárnic je rovnoměrné propuštění a rozložení světla v místnosti, na rozdíl od oken, kdy se s postupnou vzdáleností od něj snižuje světelná intenzita.

prosvetlete-vas-dum-luxferami-I

Zdroj: http://www.bagno.cz | Barevné luxfery

Průhlednost

Průhlednost luxfer je ovlivněna výběrem vzoru. Čirá luxfera poskytuje 100% průhlednost, výběrem z různých druhů vzorů se snižuje. Poloprůhledná tvárnice umožňuje již jen rozlišení obrysů předmětů nebo postav. Zmatněním jedné nebo obou stran, získáme tvárnici zcela neprůhlednou.

Tepelná izolace

Díky technologickému postupu při výrobě, se dají luxfery zařadit mezi kvalitní tepelné izolace. Při výrobě jsou vystaveny vysokému podtlaku, což z nich činí o něco lepší materiál než, je klasické dvojsklo, které je použito při výrobě okenních tabulí. Díky stěně ze skleněných tvárnic bude ve vašem domě v zimních měsících stále teplo, a v letních měsících se nebudete muset vařit.

Zvuková izolace

Luxfery jsou i skvělým pomocníkem v boji proti nepříjemnému hluku – například v zónách s letovým provozem, poblíž továren nebo rušných komunikací. Jsou schopny uchránit nás od rušivého lomozu do až do výše 500dB.

Dekorace

Luxfery nejsou jen poskytovatelé vynikajících vlastností, ale i skvělým doplňkem. Například kombinováním různých barev a tvarů můžeme vytvořit nápadité obrazce. Čiré či matné, bezbarvé luxfery se dají použít do každého interiéru – třeba jen jako oživení barového pultu. Domovu tak dodáme nový, moderní vzhled, ze kterého bude čišet osobnost jeho obyvatele. Opravdu je z čeho vybírat – od široké palety barev, tmavých i světlých až po různé tvary, rozměry a povrchy. V tomto případě se vaší originalitě meze nekladou.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE