NAVIGACE
Levné nástěnné dekorace k zútulnění vaší domácnosti Inspirace Inspirace bydlení 

Levné nástěnné dekorace k zútulnění vaší domácnosti

Někdo si stěny zdobí drahými mistrovskými díly, někomu postačí obyčejný filmový plakát. Každý z nás má potřebu si zútulnit prostředí, kde žije. Stěny jsou největší plochou, která se přímo vybízí k tomu, abyste si s ní nějak „pohráli“. Levným a originálním řešením k tomu, jak si vyzdobit svébydlení jsou nástěnné samolepky. Můžete si vybrat buď s předem navržených nápadů, nebo máte možnost využití své kreativity a z různých částí si složit svůj vlastní obrázek.

Typy nástěnných samolepek

Když dělení vezmeme podle toho, z kolika částí se daný motiv skládá, můžeme samolepky jednoduše rozdělit na ty, které jsou vcelku – mají jen jednu část a ty, které se skládají z více menších částí. Pak se na dělení samolepek dá nahlédnout i trochu jinak – podle toho, zda kupujeme předem navržený motiv a nebo, zda si vzhled samolepky navrhujeme sami. První varianta bývá levnější avšak méně originální. Spolu s vámi si daný motiv může pořídit další stovka domácností. Máte také omezený výběr co se týče barvy a velikosti. Někomu však nezáleží na tom, zda se s někým bude mít stejnou samolepku ve svém obývacím pokoji, a pokud je schopen si vybrat z toho, co trh nabízí, má o starosti méně. Druhá varianta – návrh vlastního motivu, velikosti i barvy – je o něco dražší a je lepší si dobře vytipovat firmu, která vašim službám vyhoví. Každá provede svou práci v jinak vysoké kvalitě. Když vám tedy nějaká firma padne do oka, podívejte se raději po referencích od těch, kteří jejích služeb již využili. Pak můžete popustit uzdu své fantazii a vymyslet si samolepku přímo na míru.

              levne-nastenne-dekorace-k-zutulneni-vasi-domacnosti-I

Zdroj: http://wallcandyarts.com/blog/ | Nástěnné samolepky v dětském pokoji

Použitý materiál

Hodně rozšířeným materiálem pro výrobu nástěnných samolepek je vinyl. Ten se používá již celá léta například pro výrobu reklamních bannerů. Na výrobu samolepek, které jsou nyní stále oblíbenější, se začal využívat později. Na trhu najdete i samolepky z papíru. Oba tyto materiály mají své výhody i nevýhody. Vinylové samolepky vynikají delší životností, která se v průměru pohybuje mezi 3-5 lety. Nevýhodou bývá občasné odlepení jejích částí, což lze však napravit použitím lepidla na tapety. Papírové samolepky získávají delší životnost pomocí různých druhů úprav – například laminováním. Jejich nevýhodou je, že se nedají odstranit bez poškození.

Na co si dát pozor

Prvně byste se neměli řídit nízkou cenou. Mnoho z nabízených levných tapet bývá vyrobeno z nekvalitního materiálu, který vám doma moc dlouho nevydrží a navíc ani nebývá určen na lepení na zeď. Důležité je tapetu vidět, ještě předtím, než si ji odnesete domů. Proto je nejlepší návštěva kamenného obchodu. Pokud však chcete nakupovat přes internet, díky možnosti většího výběru, věnujte se prohlížením náhledů. Další věcí, na kterou je lepší dát si před koupí pozor  je uvádění rozměrů. Každý prodejce je uvádí jiným způsobem. Buď mohou čísla udávat velikost samotné samolepky nebo velikosti fólie, se kterou je dodaná.

Díky nástěnným samolepkám budou vaše stěny  nejen vypadat zajímavěji, ale propůjčíte jim také něco z vaší osobnosti.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE