NAVIGACE
Domácí tělocvična Inspirace Inspirace bydlení 

Domácí tělocvična

Při zařizování tělocvičny začněte od podlahy

  • Na podlahu je vhodný snadno udržovatelný materiál, což je třeba linoleum.
  • Místnost musí být dobře větratelná, nemáte-li v ní okno, přívod čerstvého vzduchu vám zajistí klimatizace.
  • Do místnosti přidejte velká zrcadla. Pomohou vám odhalovat chyby.
  • Chcete-li si pořídit žebřiny, vyberte pevnou zeď bez sádrokartonu.
  • Dveřní hrazdu, kterou má mnoho mužů v oblibě, lze zabudovat pouze do kovových zárubní.

domaci-telocvicna-I

Zdroj: myhomeandgarden.com

Cvičení vás musí bavit

Proto si pořiďte jen takové pomůcky a cvičící stroje, které vám budou sympatické.

Moderní zábavnou pomůckou jsou sportovní hry pro herní konzole, mezi něž patří Xbox se senzorem Kinect nebo Wii Fit. K tomu budete potřebovat televizor propojený s přístrojem ve velikosti videopřehrávače. Pohyb těla je snímán balanční deskou nebo gesty. Hry nejdříve naskenují postavu člověka. Podle tělesné stavby, věku, váhy a zvoleného programu určí cvičební plán pro určité časové období. Skener rozezná nejen vysoké lidi, ale i malé děti.

domaci-telocvicna-II

Zdroj: www.shelterness.com1.jpg

I hry se počítají ke sportovním aktivitám a tak si můžete s televizí nejen zatancovat, ale třeba zdolávat překážky na neubrzditelné plošině. Pokud propojíte cvičební stroj s počítačem, můžete si připadat jako na cyklistických či běžeckých závodech.

Stroje a pomůcky

  • Rotoped, ergometr, cyklotrenažér) – /jízda na kole/ používají se k posilování stehen, lýtek, k rehabilitaci. Slouží též jako prevence kardiovaskulárních chorob, pomáhají zvyšovat kapacitu plic.
  • Žebřiny, různé typy hrazd, bradla- /cvičení ve visu/ slouží k posilování horní poloviny těla.
  • Běžecký trenažér, stoper, běhací trenažér bez odporu-/chození, běhání/ posilují hýždě, stehna, lýtka, zvyšují tep, kapacitu plic, slouží k hubnutí, procvičování kyčelních kloubů, zlepšují práci srdce.
  • Činky s pevnou či nastavitelnou váhou, expandér, posilovací kolečko, pružinové posilovače prstů, powerball – slouží k posilování paží, zápěstí, prsních a zádových svalů, k rehabilitaci.
  • Šikmá lavice, AB- posilovače, lavice s masážní opěrkou, rotana, kolečko na břicho – slouží k posilování břišních svalů.
  • Crossový trenažér, univerzální lavice, veslařský trenažér, vibrační trenažér, univerzální tahový posilovač a sportovní či fitness hry pro herní konzole- slouží k posilování současně několika částí těla, nebo komplexně celého těla. Používají se na hubnutí, pro zlepšení kondice, k rehabilitaci.

domaci-telocvicna-III

Zdroj: www.shelterness.com4.jpg

Pokud si se zařizováním své domácí tělocvičny stále nevíte rady, dejte na zkušenosti trenérů ve fitness, nebojte se jich zeptat. Možná bude pro vás přínosem párkrát si pod vedením odborného trenéra zacvičit. Dostupná je i literatura, která vám s cvičením pomůže. Mám na mysli například Tvarování těla od Petra Tlapáka.

domaci-telocvicna-IV

Zdroj: www.shelterness.com2.jpg

Po cvičení

Je účelné dát si masáž, skočit do vířivky, nebo zajít do sauny. Zkrátka cokoli, co vás uvolní a zregeneruje, abyste se cítili dobře a těšili se na další cvičení.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE