NAVIGACE
Srovnání cen elektřiny a plynu Stavba domu Vnitřní úpravy 

Srovnání cen elektřiny a plynu

Cesty ke snížení výdajů za energie jsou dvě. První je úspora v odebraném množství, tou druhou je pak nižší cena elektřiny nebo cena plynu, kterou poskytují levnější dodavatelé.

Trh s elektřinou a posléze i trh s plynem prošel v uplynulých letech liberalizací. Množství dodavatelů s různými cenovými nabídkami umožňuje na výdajích za energie ušetřit. Mohlo by se zdát, že porovnání jednotlivých nabídek bude složité. Opak je však pravdou díky praktickým online nástrojům. Úspory v řádech tisíců korun ročně za pár minut času jistě stojí…

Online porovnávač srovnejto.cz

Jednoduchým způsobem, jak provést srovnání cen elektřiny a srovnání cen plynu u jednotlivých dodavatelů, jsou online porovnávače. Jedním z nich je i praktický srovnávač srovnejto.cz. Umožňuje snadné, rychlé a přesné porovnání cen elektřiny, porovnání cen plynu, ale také například porovnání povinného ručení, havarijního pojištění, také cestovního pojištění, pojištění domácnosti nebo životního pojištění. Stačí pár minut času, žádné složité vyhledávání ani administrativa.

Na webu srovnejto.cz lze vyhledat nejlevnějšího dodavatele, avšak nejenom to. V pár krocích zde lze i přímo sjednat smlouvu a zařídit vše potřebné.

Srovnání cen elektřiny

Cena elektřiny je různá v různých krajích republiky. Při výběru dodavatele v online porovnání cen elektřiny je tak třeba zadat kraj, ve kterém se nachází odběrné místo. Cena elektřiny se také liší dle spotřeby, pro co nejpřesnější srovnání cen elektřiny je tedy vhodné znát svoji aktuální spotřebu a velikost hlavního jističe. Velikost hlavního jističe neovlivňuje jednotkovou cenu elektřiny přímo, ale je parametrem určující paušální měsíční platby za odběr.

Dodavatelé nabízejí zpravidla jiné ceny domácnostem a jiné ceny firemním zákazníkům s vyššími odběry, také tento parametr se zohledňuje v kalkulačce.

Posledním klíčovým údajem, který je třeba zadat do srovnání, je sazba. Většina domácnosti využívá jednotarifní sazbu D002.

srovnani-cen-elektriny-a-plynu-I

Zdroj: www.srovnejto.cz | Cena elektřiny

Srovnání cen plynu

Pro porovnání cen plynu je třeba zadat obdobné údaje jako při porovnání cen elektřiny. Opět je důležitým vstupním parametrem kraj, ve kterém se nachází odběrné místo, protože cena plynu se v různých oblastech značně liší. Vyplatí se také znát roční spotřebu, online srovnání cen plynu je pak přesnější.

Online kalkulačky na srovnejto.cz však umožňují vybrat dodavatele i bez znalostí přesné spotřeby, ať již plynu nebo elektřiny. K relevantním výsledkům v kalkulačce pomůže i zadání současného dodavatele.

Ušetřete online díky weu Srovnejto.cz

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE