NAVIGACE
Rodinný dům s plochou střechou Stavba domu Začínáme stavět 

Rodinný dům s plochou střechou

Domy s plochou střechou jsou ekonomické

Při stavbě rodinného domu hledá většina lidí co nejekonomičtější řešení, a to jednak co se týká pořizovací ceny domu a jednak z hlediska jeho následného úsporného provozu. V obou těchto ohledech se ploché střechy jeví jako vhodné řešení. Velkou předností ploché střechy je minimalizace tepelných úniků a díky tomu, že se zatepluje v jedné rovině, se významně snižuje riziko vzniku tepelných mostů. Plochou střechu navíc můžete velmi efektivně využít k umístění solárních kolektorů. Díky tomu uspoříte peníze za ohřev teplé vody či za vytápění domu.

Zahrada či terasa na střeše

Jestliže nemáte u domu příliš velký pozemek, pak můžete využít prostor ploché střechy k umístění terasy, případně můžete střechu zazelenit. Terasa na střeše domu má dvě hlavní výhody – nebudete muset řešit, jak zabránit nechtěným podhledům sousedů či kolemjdoucích, a také budete mít z terasy mnohem lepší výhled. Plochou střechu můžete také osadit zelení. Je to nejen krásné, ale i úsporné. Zelené střechy totiž chrání dům před teplotními extrémy a klimatickými vlivy. Díky tomu prodlužují životnost střešní izolace až na dvojnásobek. Jelikož zelené střechy vsakují a následně odpařují dešťovou vodu, výrazně přispívají k ochlazování budovy v horkých letních měsících a samozřejmě také pomáhají zvlhčovat vzduch.

rodinny-dum-s-plochou-strechou-I

Zdroj: http://www.coloradohomesmag.com | Rodinný dům s rovnou střechou

I domy s plochou střechou mohou mít střešní okna

Jestliže potřebujete do místností pod plochou střechou přivést více světla, pak můžete využít speciální okna do ploché střechy. Ta mohou být neotvíravá, ale také otvíravá. Díky programovatelnému ovladači se mohou využít i při řízeném větrání. Okna do ploché střechy jsou z vrchu chráněna speciální kopulí, která je vysoce odolná vůči venkovním povětrnostním podmínkám. Nemusíte se tedy obávat prudkých dešťů či jiných přírodních živlů.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE