NAVIGACE
Jarní očista zahrady Rok na zahradě Zahrada 

Jarní očista zahrady

Je jedno z které strany zahrady začnete, důležité je, abyste pak skončili na tom druhém. Na zahradě je zapotřebí pečovat nejen o trávník, o stromky a keře, ale i zasázené rostliny a v případě, že máte chuť pustit se do pěstování ovoce a zeleniny, tak i do této záležitosti.

Provzdušňujte, stříhejte, prořezávejte, plejte

V první řadě byste se měli pustit do trávníku. Trávník je zapotřebí po zimě trochu pročechrat. Někomu postačí obyčejné hrábě, jiný použije kvalitní vertikutátory, které vaši práci značně zjednoduší. Po vertikutaci je vhodné dodat trávníku živiny v podobě hnojiv. Trávník již máte, kam dál? Pusťte se například do stříhání stromů, ovocných stromků a keříků či do tvarování jehličnanů. Starší či uschlé větve vystříhejte a korunu stromu prostříháním či prořezáním větví vytvarujte. Díky této vaší činnosti si zajistíte mnohem větší úrodu ovoce. S vysazováním nových stromků raději ještě chvíli počkejte do doby, kdy už nebudou jarní mrazíky. Máte-li doma skalku  nebo nějaké okrasné záhody, je zapotřebí pečovat i o ně. Ostříhejte uschlé traviny, odkryjte ze záhonů větve jehličnanů, kterými jste přes zimu chránili rostliny před mrazem, vytrhejte viditelný plevel a ostříhejte růže na 2 až tři očka od země.

jarni-ocista-zahrady-I

Zdroj: www.ldgardens.co.uk | Vertikutace zahrady

Rýpejte, vysazujte, vysévejte

Tu nejtěžší práci na zahradě už máte hotovou a nyní váš čeká ta příjemnější. Vysazování nových rostlinek a letniček, připravování záhonů na zeleninu, rýpání zeminy ve skleníku, atd. Zeminu promíchejte s kvalitním kompostem nebo hnojivy, abyste se dočkali velké úroky. A pro ty z vás, kteří se starají o zahradu se vším všudy, je nejvyšší čas začít vysévat semínka zeleniny do truhlíků, abyste pak včas mohli přepichovat sazeničky rostlin do záhonů.

jarni-ocista-zahrady-II

Zdroj: www.torchleader.com | Vysazování rostlin

Relaxujte

Závěrem už jen pár rad a doporučení. Dejte si do pořádku nejen zahradu, ale i zahradní nářadí, jelikož již brzy bude čas na sekání trávy. Omyjte si zahradní nábytek, vyčistěte zahradní gril, smontujte dětem na zahradě trampolínu….

Pak už si jen sedněte k šálku dobré kávy a kochejte se pohledem na vaši dobře odvedenou práci.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE