NAVIGACE
Jaké bazénové příslušenství pořídit a jak bazén udržovat? Zahrada Zahradní bazény, sauny, vířivky 

Jaké bazénové příslušenství pořídit a jak bazén udržovat?

Základní příslušenství

Bazénové síťky

Síťky jsou v letním období hojně používaným nástrojem. Každý den je třeba čistit hladinu vody od mrtvého hmyzu, spadaného listí a jiných podobných nečistot.

Bazénové vysavače

Bazénových vysavačů existují tři typy – mechanické (ruční), poloautomatické a automatické.  Jsou schopny vyčistit stěny i dna bazénů od různých nečistot, které se zde usadí. Automatické vysavače jsou doporučovány do velkých zapuštěných bazénů, které jsou schopny nádrž kvalitně vyčistit i po dobu nepřítomnosti majitele. Ten tak ušetří spoustu času, který může věnovat zajímavějším věcem než čištění vodní nádrže.

Bazénové plachty

I plachty se dělí na více typů – podle svého účelu. Prvním typem jsou krycí plachty. Ty jsou schopny majitelům bazénů ušetřit spousty práce s čištěním vody od různých nečistot, které do ní mohou během dne i noci napadat. Dále jsou k dostání i solární plachty, které využívají slunečního záření k ohřevu vody. Přes noc zabraňují tepelným ztrátám. Dalším typem jsou zimní plachty. Díky mrazuvzdornému materiálu ochrání váš bazén v zimních měsících. Posledním a důležitým typem jsou ochranné plachty. Ty jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi. Ty díky nim nemohou do vody spadnout.

 

                   jake-bazenove-prislusenstvi-poridit-a-jak-bazen-udrzovat-I

Zdroj: http://www.supplierlist.com | Příslušenství do bazénu

Jak bazén udržovat?

Důležité je bazén před prvním napouštěním důkladně vyčistit. Poté změříme Ph (to provádíme alespoň 1x týdně společně s kontrolou koncentrace chloru). Tato hodnota udává stupeň zásaditosti nebo kyselosti vody. Hodnotu Ph zjišťujeme speciálními testery. Do vzorku vody vhodíme tabletu či roztok. Voda na základě toho změní barvu. Stupeň Ph určíme podle barevné stupnice.  Poté do bazénu můžeme přidat přípravky pro vyrovnání hladiny minerálů. Nezapomínejte vodu pravidelně dezinfikovat . Oblíbené jsou například chlorovací tablety, které se v bazénu postupně rozpouštějí, Jsou schopné likvidovat bakterie, viry i plísně, které by se ve vodě jinak stále množily. Pokud máte dětský bazén, můžete na trhu sehnat i dezinfekce, které nejsou na bázi chloru.

Kde sehnat více informací?

Kompletní a kvalitní informace vám samozřejmě podá samotný výrobce bazénů. U něj také seženete i odpovídající základní  příslušenství od sítěk, přes vysavače až po bazénovou chemii. Nejoblíbenějšími bazény v České republice jsou bazény Intex a Tampa. Jako největší výrobci nadzemních bazénů dokáží svým zákazníkům poskytnout nejlepší servis, do nějž lze spolehlivě zařadit i poradenství ohledně údržby. I proto mají také tolik spokojených zákazníků po celé zemi.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE