NAVIGACE
Jak zařídit dětský pokoj pro prvňáčka? Dětské pokoje Interiér 

Jak zařídit dětský pokoj pro prvňáčka?

Základem je kvalitní dětská postel

Nejprve bychom se měli zaměřit na vybavení studentského pokoje. V dětském pokoji by neměla chybět kvalitní postel, jelikož základem zdravého života je především zdravý spánek. Postele do dětských pokojů lze pořídit klasické, tj. jednolůžka s úložným prostorem nebo bez úložného prostoru. Úložné prostory jsou v dnešní době velmi žádané, jelikož lze do nich uklidit nejen polštáře a peřiny, ale i věci, které momentálně v dětském pokoji nepotřebujete. Dále je možno pořídit postele typu palandy či postele kombinované s prostorem pro hraní. To záleží nejen na vašem vkusu, finančních možnostech, ale především na prostoru, který máte pro dětský pokoj vyhrazen.

Na psacím stolu a židli nešetřete

Kromě kvalitní postele je zásadní, aby měl prvňáček správný psací stůl a židli, na které bude moci psát své úkoly. Zapomínat samozřejmě nesmíme ani na ostatní úložné prostory v pokoji, jako jsou skříně, regály, police a komody. Stůl by měl mít umístěn v nejsvětlejší části místnosti, nejlépe u okna, aby měl školáček dostatek světla při plnění svých školních povinností. Volit můžete z variant klasických pevných psacích stolů nebo z psacích stolů se sklopnou deskou. K psacímu stolu doporučujeme pořídit i na pevno přidělaný nebo posuvný kontejner se zásuvkami, do kterého si bude moci prvňáček ukládat knížky, sešity nebo jiné pracovní pomůcky. Ke stolu je nutno pořídit také vhodnou židli. Velmi žádané jsou výškově nastavitelné židle, které rostou společně s vaším dítětem nebo židle polohovatelné, kde je možno nastavit nejen opěrku pro nohy, ale i pro záda. Nezapomínejte ani na vhodné osvětlení psacího stolu, tedy kvalitní lampičku.

jak-zaridit-detsky-pokoj-pro-prvnacka-I

Zdroj: www.home-designing.com | Pokoj pro školáka

Myslete i na prostor pro hraní

Pokud máte dítě, které nastupuje po prázdninách do první třídy, nesnažte se jeho pokoj předělat z klasického dětského pokojíčku, kde mělo až doposud jen hračky, ihned pokoj pro školáka. Je zapotřebí, aby dítě školního věku mělo také dostatek prostoru pro hraní. Doporučujeme ponechat v dětském pokoji nějaký herní koutek, kde bude mít své oblíbené hračky a kde bude odpočívat od svých prvních povinností.

Pozvěte si na pomoc designera

V případě, že nemáte dostatek zkušeností s návrhem vašeho dětského pokoje, můžete využít služeb designera, který vám zpracuje 3D grafický návrh. Snadno si tak uděláte představu o tom, jak bude váš dětský pokoj ve finále vypadat. Stejně tak vám i poradí s pořízením těch nejvhodnějších kusů nábytku pro vaši ratolest.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE