NAVIGACE
Inspirace pro malé koupelny Interiér Koupelny 

Inspirace pro malé koupelny

Jestliže projektant vyhradil v projektu Vašeho domu koupelně jen malý prostor, je potřeba zamyslet se, co se s tím dá dělat. Někdy je možné rozšířit koupelnu například na úkor chodby, to je ale nutné promyslet už ve fázi přípravy projektu, protože vymýšlet úpravy až ve fázi realizace stavby je vždy problematické.

Vana nebo sprchový kout?

Jestliže dáváte přednost sprchování, ale čas od času si rádi dopřejete relaxaci v napuštěné vaně, pak je samozřejmě nejlepší pořídit si do Vaší koupelny obojí. Pokud by to nebylo možné, můžete si pořídit vanu, kterou doplníte speciální zástěnou. Ta umožní pohodlné sprchování srovnatelné se sprchovým koutem. Řada výrobců má ve své nabídce i speciální série, které jsou určené právě do menších prostor. Vany i umyvadla mývají menší rozměry, ale díky atypicky řešenému tvaru jsou dostatečně pohodlné.

Optické triky pro zvětšení koupelny

Výběrem vhodných materiálů a barev můžete koupelnu opticky zvětšit. Důležité je v tomto případě volit světlé barvy a obklady menšího formátu. Koupelnu rozšíří i obklady obdélníkového tvaru, které umístíte podélně. Doslova zázraky v tomto směru dokáže velké zrcadlo. Můžete ho zabudovat ho přímo do obkladu a orámovat ozdobnou bordurou.

inspirace-pro-male-koupelny-I

Zdroj: Stavba-domu.cz | Koupelna

Denní světlo a čerstvý vzduch

Při plánování koupelny pro Váš dům pamatujte na dostatek světla i čerstvého vzduchu. Moderní rodinné domy obvykle mívají koupelny s oknem, což je z tohoto pohledu ideální. Díky možnosti větrání se pak v koupelně nedrží plísně a přísun denního světla je samozřejmě také důležitý. Nezapomínejte ani na správné osvětlení jednotlivých částí koupelny, zejména u zrcadla.

Koupelna není skladiště

Pokud máte ve svém domě dostatek úložných prostor, snažte se do koupelny umístit co nejméně nábytku. Ideální jsou skleněné poličky, které působí velmi vzdušně. S dalším nábytkem pokud možno šetřete. Jestliže se Vám v koupelně podaří vytvořit příjemné prostředí vhodné pro relaxaci, budete z ní vycházet odpočati a v dobré náladě. Večer v ní odložíte všechny starostu uplynulého dne a ráno z ní vykročíte plni elánu do dne dalšího.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE