Dům na klíč

17. 9. 2012 | Dům na klíč

Jestliže jste se rozhodli pořídit si vlastní rodinný dům, pak máte několik možností – koupit dům hotový, pustit se do stavby svépomocí a nebo si pořídit dům na klíč. Koupě hotového domu je sice poměrně rychlá a jednoduchá, musíte ale dům přijmout takový, jaký je. Pokud se postíte do stavby svépomocí, pak počítejte se spoustou času a starostí. Jestliže se rozhodnete pro dům na klíč a zvolíte kvalitní a spolehlivou firmu, pak si čas i starosti ušetříte a dům bude podle vašich představ.

Zdroj: http://www.ranchosantafenewhomes.com | Dům na klíč

Stavba domu na klíč

Profesionální stavební firmy nabízejí domy na klíč. To znamená, že firma přebírá veškeré starosti o stavbu a vy dostanete skutečně hotový dům, do kterého se můžete nastěhovat. Stavba domu na klíč obvykle zahrnuje i zpracování projektové dokumentace a vyřízení veškeré administrativy spojené s realizací stavby. Vy si tedy ušetříte zdlouhavé a často i vysilující běhání po úřadech a shánění nejrůznějších dokumentů, razítek, potvrzení a povolení. Stavba domu na klíč samozřejmě zahrnuje i kompletní provedení stavby pod dohledem stavebního dozoru a zajištění kolaudačního řízení. Výsledkem je tedy zkolaudovaný dům, ve kterém můžete začít bydlet.

Hrubá stavba na klíč

Některé stavební firmy nabízejí nejen celý dům na klíč, ale také variantu hrubá stavba na klíč. Hrubá stavba zahrnuje zemní práce a kompletní konstrukci od základní desky až po střešní krytinu. Jedná se tedy obvykle o zemní práce, základové pasy, betonovou desku, zdící systém, stropní konstrukci, konstrukci krovu, střešní krytinu, komín, okna a vchodové dveře. V tomto stavu vám stavební firma předá hrubou stavbu na klíč a zbytek už je na vás. Samostatně si tedy budete muset zajistit vodoinstalaci, elektroinstalaci, kanalizaci, vytápění, vnitřní i vnější omítky a obklady, podlahové krytiny, schodiště a další záležitosti. Podrobnosti toho, do jaké fáze je dovedena hrubá stavba na klíč, je nutné podrobně domluvit se stavební firmou a zanést do smlouvy. Pozor dávejte na podezřelé nabídky firem slibující velmi levné stavby, může jít o podvod, ekonomické stavby vyžadují stejné finance jako jiné stavby.

Výhody domu na klíč oproti stavbě svépomocí:

  • rychlejší realizace stavby
  • stanovení přesné ceny a garance jejího dodržení (pokud nedojde z výraznějším změnám)
  • kompletní zajištění všech jednotlivých etap stavby
  • smluvní záruky

Zdroj: www.stavba-domu.cz | Dům na klíč

Zdroj: www.stavba-domu.cz | Dům na klíč

Úsporné domy na klíč

Rodinný dům na klíč si můžete nechat postavit i jako nízkoenergetický či dokonce pasivní. Řada stavebních firem nabízí i dřevostavby na klíč. Můžete si vybrat buď typový projekt rodinného domu, který můžete po dohodě se stavební firmou upravit, a nebo můžete zvolit individuální projekt. Ve všech těchto případech platí, že dostanete kompletní dům na klíč, do kterého se můžete obratem nastěhovat.

Dům na klíč levnější než svépomocí?

Stavba domu svépomocí zpravidla na první pohled vypadá levnější, než dům na klíč. Ne vždy to tak ale musí být. Jestliže totiž nemáte dostatečné znalosti a dovednosti v oboru stavebnictví a také dostatečné organizační schopnosti, abyste byli schopni skloubit práce několika nezávislých firem, pak se vám stavba domu svépomocí může nejen prodražit, ale také časově velmi prodloužit. Oproti tomu, když zvolíte stavbu domu na klíč od spolehlivé firmy, budete mít od počátku jasně stanovenou cenu i termín dokončení vašeho rodinného domu. A kromě toho si ušetříte i nemálo starostí a spoustu času. A to už za to stojí, nemyslíte?

 

 

17. 9. 2012 | Dům na klíč


 
 

Další články této sekce

Stavíme dům svépomocí – pozemek, povolení, financování

Stavíme dům svépomocí – pozemek, povolení, financování

21. 5. 2012 Stavba svépomocí vs. stavba domu na klíč 0

Ti, kteří se chtějí spolehnout na svou šikovnost a postavit dům vlastními silami, mohou ušetřit mnoho peněz. U stavebních firem objevíte spoustu projektů, které jsou navrženy tak, abyste je zvládli realizovat sami.

Přečíst celý článek

Stavba domu svépomocí

Stavba domu svépomocí

3. 9. 2012 Stavba svépomocí vs. stavba domu na klíč 0

Jestliže se rozhodnete pro stavbu rodinného domu, máte v podstatě 2 možnosti, jak ji realizovat. Buď se můžete do stavby pustit svépomocí, nebo si můžete nechat dům postavit takzvaně „na klíč“. Jsou možné i různé varianty těchto možností, tedy například si nechat postavit na klíč hrubou stavbu a další práce již zvládnout svépomocí. Při rozhodování je často důležitá cena stavby domu svépomocí v porovnání s cenou stavby domu na klíč.

Přečíst celý článek

Postavit nový dům nebo koupit a zrekonstruovat starší dům?

Postavit nový dům nebo koupit a zrekonstruovat starší dům?

12. 4. 2013 Stavba svépomocí vs. stavba domu na klíč 0

V případě, že si sháníte vlastní bydlení a neuvažujete o bytu v panelovém domě, máte na výběr z následujících možnost. Můžete si postavit rodinný dům svépomocí nebo si ho nechat postavit stavební firmou na klíč. Další variantou je to, že si můžete zakoupit starší rodinný dům a postupem času ho zrekonstruovat k obrazu svému. Jakou variantu pořízení rodinného domu však zvolit?

Přečíst celý článek

 

Velký katalog rodinných domů ZDARMA

katalog.jpg