NAVIGACE
Dům na klíč Stavba domu Začínáme stavět 

Dům na klíč

Stavba domu na klíč

Profesionální stavební firmy nabízejí domy na klíč. To znamená, že firma přebírá veškeré starosti o stavbu a vy dostanete skutečně hotový dům, do kterého se můžete nastěhovat. Stavba domu na klíč obvykle zahrnuje i zpracování projektové dokumentace a vyřízení veškeré administrativy spojené s realizací stavby. Vy si tedy ušetříte zdlouhavé a často i vysilující běhání po úřadech a shánění nejrůznějších dokumentů, razítek, potvrzení a povolení. Stavba domu na klíč samozřejmě zahrnuje i kompletní provedení stavby pod dohledem stavebního dozoru a zajištění kolaudačního řízení. Výsledkem je tedy zkolaudovaný dům, ve kterém můžete začít bydlet.

Hrubá stavba na klíč

Některé stavební firmy nabízejí nejen celý dům na klíč, ale také variantu hrubá stavba na klíč. Hrubá stavba zahrnuje zemní práce a kompletní konstrukci od základní desky až po střešní krytinu. Jedná se tedy obvykle o zemní práce, základové pasy, betonovou desku, zdící systém, stropní konstrukci, konstrukci krovu, střešní krytinu, komín, okna a vchodové dveře. V tomto stavu vám stavební firma předá hrubou stavbu na klíč a zbytek už je na vás. Samostatně si tedy budete muset zajistit vodoinstalaci, elektroinstalaci, kanalizaci, vytápění, vnitřní i vnější omítky a obklady, podlahové krytiny, schodiště a další záležitosti. Podrobnosti toho, do jaké fáze je dovedena hrubá stavba na klíč, je nutné podrobně domluvit se stavební firmou a zanést do smlouvy. Pozor dávejte na podezřelé nabídky firem slibující velmi levné stavby, může jít o podvod, ekonomické stavby vyžadují stejné finance jako jiné stavby.

Výhody domu na klíč oproti stavbě svépomocí:

  • rychlejší realizace stavby
  • stanovení přesné ceny a garance jejího dodržení (pokud nedojde z výraznějším změnám)
  • kompletní zajištění všech jednotlivých etap stavby
  • smluvní záruky

dum-na-klic-I

Zdroj: www.stavba-domu.cz | Dům na klíč

Úsporné domy na klíč

Rodinný dům na klíč si můžete nechat postavit i jako nízkoenergetický či dokonce pasivní. Řada stavebních firem nabízí i dřevostavby na klíč. Můžete si vybrat buď typový projekt rodinného domu, který můžete po dohodě se stavební firmou upravit, a nebo můžete zvolit individuální projekt. Ve všech těchto případech platí, že dostanete kompletní dům na klíč, do kterého se můžete obratem nastěhovat.

Dům na klíč levnější než svépomocí?

Stavba domu svépomocí zpravidla na první pohled vypadá levnější, než dům na klíč. Ne vždy to tak ale musí být. Jestliže totiž nemáte dostatečné znalosti a dovednosti v oboru stavebnictví a také dostatečné organizační schopnosti, abyste byli schopni skloubit práce několika nezávislých firem, pak se vám stavba domu svépomocí může nejen prodražit, ale také časově velmi prodloužit. Oproti tomu, když zvolíte stavbu domu na klíč od spolehlivé firmy, budete mít od počátku jasně stanovenou cenu i termín dokončení vašeho rodinného domu. A kromě toho si ušetříte i nemálo starostí a spoustu času. A to už za to stojí, nemyslíte?

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

OKOMENTUJTE